Northrop Grumman Sperry Marine 

 

 

 


Northrop Grumman Sperry Marine zapewnia bezpieczne, wydajne i niezawodne rozwiązania nawigacyjne dla marynarki i komercyjnego przemysłu morskiego.

Z ponad 100 letnią historią i wiedzą w zakresie nawigacji, działamy w 15 krajach w Europie, Azji, Afryce oraz zatrudniamy ponad 500 osób. Przez cały ten czas, stworzyliśmy swoją pozycję jako głównego globalnego dostawcy radarów, kompasów, systemów sterowania, logów, zintegrowanych mostków i systemów kontroli. Zapewnia pełne zaangażowanie 24/7, aby wspierać wszystkich klientów.

Northrop Grumman Sperry Marine jest dumna ze swojej silnej historii związanej z takimi firmami jak Decca, C.Plath i Sperry Gyrocompass.

Northrop Grumman Sperry Marine powstała w 1997 roku z trzech znanych nazw w branży morskiej: Sperry Gyrocompass, C.Plath oraz Decca. Z siedzibą w Wielkiej Brytanii, Sperry Marine jest od 2001 roku częścią korporacji Northrop Grumman i jest światowym dostawcą urządzeń nawigacyjnych, komunikacyjnych, systemów informacyjnych i automatyzacyjnych dla statków komercyjnych i marynarki.


Sperry Gyrocompass została założona w 1910 roku przez Amerykanina Elmera Ambrose Sperry aby produkować swoje wynalazki obejmujące sprzęt nawigacyjny. Żyrokompasy Sperry’ego odegrały kluczową rolę w I wojnie światowej i II wojnie światowej dla sprzymierzonej marynarki. Duch rewolucyjnych wynalazków jest nadal głównym motorem napędzającym firmę Sperry Marine.

Więcej na: www.sperrymarine.com


w górę