Samobieżne wózkiIBAK Helmut Hunger GmbH

Kiel – Niemcy

systemy do telewizyjnej inspekcji kanalizacjiNowe rozwiązania w wózkach do kamer

Chociaż głowica kamery stanowi najważniejszy element każdego inspekcyjnego systemu, to jednak bez wózka nie byłaby w stanie sama w kanale się przemieszczać. To, między innymi, od zdolności jezdnych wózka zależy, czy operator będzie w stanie skutecznie przejechać przez cały badany odcinek kanalizacji.

Poniżej przedstawiamy Państwu atrakcyjną rodzinę wózków od IBAK'a:

 

   

 T66 - wózek do pracy w kanałach od DN100


To trzeba zobaczyć. Nowy, najmniejszy z rodziny, wózek T66 posiada możliwość zróżnicowania konfiguracji inspekcyjnej na kilka sposobów.

 

 


Ten wózek jest dedykowany do pracy w kanałach już od DN100. Kanały te, a wiemy to od Państwa, często nie przebiegają wzdłuż linii prostej. Z tego powodu zaproponowano kilka rozwiązań. Otóż każdy wózek wyposażony jest w złącze kablowe, które wychyla się zarówno w płaszczyźnie pionowej jak i w poziomej. To jednak, w niektórych sytuacjach, za mało. Czasem potrzeba dodatkowo, żeby cała głowica, nie tylko optyka, na złączu uginała się na boki, żeby kamera mogła pokonać łuki odcinka kanalizacji.

Dla osiągnięcia tego celu trzeba wózek T66 uzbroić w złącze kamery CC1. Pozwala ono na uginanie całej głowicy kamery w płaszczyźnie pionowej i poziomej. Konfiguracja podstawa to wózek T66 wraz ze sztywnym złączem CC2, które tworzy najkrótszą konfigurację wózek-kamera. Kiedy jednak chcemy zastosować dodatkowy oświetlacz ZSW65, to wózek T66 należy uzbroić w złącze CC3. Złącza kamery CC4 oraz CC5 są dedykowane dla konfiguracji, która umożliwia regulację wysokości zawieszenia głowicy.
 

 Na zamieszczonych poniżej zdjęciach pokazano różne konfiguracje tego wózka.

                                                                                                     


T76 i T86 - podstawowe wózki do inspekcji kanałów głównych od DN150 


Wózki przeznaczone do inspekcji kanałów głównych stanowią podstawowy rdzeń ofertowy firmy IBAK. T76 to następca KRA75, który z kolei był najczęściej sprzedawanym wózkiem. Umożliwiał pracę w kanałach w zakresie od DN150 wzwyż, zależnie od zastosowanej głowicy kamery. Jeśli ktoś potrzebował najbardziej uniwersalny system z jednym wózkiem, wybierał właśnie ten. Odpowiednikiem tego wózka z poprzedniej rodziny jest kamera-wózek TRITON.

T86 jest s kolei następcą KRA85, wózka najpotężniejszego, najcięższego, przeznaczonego do pracy w kanałach od DN225 (z kamerą ARGUS5) wzwyż. Jego odpowiednikiem w starszej rodzinie jest słynna kamera-wózek ARGUS4.
Na czym polega modernizacja, skoro kolejne odsłony dotyczą bardzo udanych i sprawdzonych modeli? Otóż ostatnia rodzina wózków, czyli T76 oraz T86 umożliwiają stosowanie tych samych pantografów (moduł umożliwiający zdalną regulację wysokości zawieszenia głowicy kamery) oraz tych samych przyłączy kamery CB3. T86 umożliwia ponadto pracę już od DN200, co bardzo zwiększa jego atrakcyjność.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LISY 3 - do inspekcji przyłączy od strony kanału głównego


Najbardziej atrakcyjną możliwością jest jednak rozbudowa posiadanego systemu o kamerę do inspekcji od strony kanału głównego przyłączy lub, jak kto woli, przykanalików.

IBAK zrobił to po raz pierwszy. Do tej pory niektórzy Konkurenci mieli w swojej ofercie system umożliwiający inspekcję kanału głównego albo przykanalików przy wykorzystaniu jednego wózka. Teraz taką możliwość oferuje również IBAK. Posiadając wózek T76 albo T86 można swój system uzupełnić o LISY3, żeby móc zajrzeć w głąb do przyłączy. Niezmienna pozostała jednak główna koncepcja inspekcyjna firmy IBAK: konfiguracja do inspekcji przyłączy służy wyłącznie do tego celu a konfiguracja do inspekcji kanałów głównych pozwala na inspekcję tylko takich kanałów.


 

 

 

aaa aaaaaaaaaaaaaaaa

Podsumowanie

Całość można podsumować krótko: firma IBAK w swojej najnowszej ofercie doprowadziła do uatrakcyjnienia poszczególnych elementów systemu inspekcyjnego poszerzając ilość możliwych konfiguracji oraz umożliwiła tym samym optymalny dobór również pod względem cenowym, co, jak wiem, Państwa interesuje zawsze.

w górę